ŞİRKET PROFİLİ

Yönetim Kurulu
Yönetim Kurulu
Adı Soyadı    
Hakan Aygen Yönetim Kurulu Başkanı
Özlem Bağdatlı Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Sevilay Kıran Yönetim Kurulu Üyesi
Mualla Arzu Günsur Yönetim Kurulu Üyesi
Ahmet Hanefi Özbilen Yönetim Kurulu Üyesi
Aysel Ölçen Aydıner Bağımsız Yön. Kur. Üyesi
Cemal Hakan Akkuş Bağımsız Yön. Kur. Üyesi
Kurumsal Yönetim Komitesi
Adı Soyadı
Aysel Ölçen Aydıner
: Komite Başkanı
Aysel Ölçen Aydıner
Komite Başkanı
Özlem Bağdatlı
: Komite Üyesi
Özlem Bağdatlı
Komite Üyesi
Cengaver Yıldızgöz
: Komite Üyesi
Cengaver Yıldızgöz
Komite Üyesi
Denetimden Sorumlu Komite
Adı Soyadı
Aysel Ölçen Aydıner
: Komite Başkanı
Aysel Ölçen Aydıner
Komite Başkanı
Cemal Hakan Akkuş
: Komite Üyesi
Cemal Hakan Akkuş
Komite Üyesi
Riskin Erken Saptanması Komitesi
Adı Soyadı
Cemal Hakan Akkuş
: Komite Başkanı
Cemal Hakan Akkuş
Komite Başkanı
Özlem Bağdatlı
: Komite Üyesi
Özlem Bağdatlı
Komite Üyesi

Hakan Aygen

Yönetim Kurulu Başkanı

Hakan Aygen, 1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 1989 yılında reel sektörde kariyerine başlamıştır. 1995 yılında Mali Analiz Uzman Yardımcısı olarak TSKB bünyesine katılan Sn. Aygen, 1996 yılında Marmara Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon dalında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2006 yılında Kurumsal Finansman Müdürlüğü, 2011 yılında ise Kurumsal Finansman Grup Müdürlüğü’ne atanan Sn. Aygen, 2013 yılında Marmara Üniversitesi’nde Muhasebe Finansman doktorasını tamamlamıştır. 28 Kasım 2013 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığı’na atanan Sn. Aygen, “Kurumsal Finansman”, “Kredi Tahsis”, “Kredi Analiz” ve “Özellikli Krediler” Müdürlüklerinden sorumludur. Aygen, 2017 yılı Ağustos ayında TSKB GYO Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiştir.

Mualla Arzu Günsur

Yönetim Kurulu Üyesi

M. Arzu Günsur Doğu Akdeniz Üniversitesi İngilizce Uluslararası İlişkiler bölümü mezunudur. Kariyerine 1997 yılında Polisan Kimya A.Ş. Satış Departmanında, Özel Satışlar Müdür Yardımcısı olarak başlamıştır. 1998 yılında Yapı Kredi Finansal Kiralama A.O. Satış ve Pazarlama Departmanı’nda Pazarlama Uzmanı olarak çalışmaya başlayan Günsur, 1998-2005 yılları arasında aynı Departman’da son olarak da Pazarlama Müdürü olarak çalışmaya devam etmiştir. 2005 yılında TSKB’ de Kurumsal Pazarlama ve Proje Finansmanı Departmanı’nda Yönetici olarak görevine başlamıştır. 2007 yılında Kredi Tahsis ve İzleme Departmanı’ na aynı unvan ile geçiş yapmış, son olarak Grup Yöneticisi unvanı ile 2018 yılına kadar Kredi Tahsis Departmanında görevine devam etmiştir. 2018 yılının son çeyreğinde Grup Yöneticisi unvanı ile Yapılandırılan Kredilerin Yönetimi Birimi’ni kurmak ile görevlendirilen Günsur, 2020 yılında Yapılandırılan Krediler Yönetimi Birimi’nin, Özellikli Krediler Müdürlüğü olarak değiştirilmesi ile Özellikli Krediler Departman Müdürü olarak atanmıştır. Günsur, 2021 yılı Haziran ayında TSKB GYO A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir.

Özlem Bağdatlı

Yönetim Kurulu Üyesi

Özlem Bağdatlı, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1995 yılında mezun olmuştur. Hukuk Bürosunda serbest avukat olarak çalışma hayatına başlamıştır. 2003 yılında Türkiye Sınai Kalkınma Bankasına katılan Özlem Bağdatlı, banka Hukuk İşleri Müdürlüğünde çeşitli pozisyonlarda görevde bulunmuştur. TSKBde 2013 yılında Hukuk İşleri Müdürü olarak atanmış olup halen bu unvanla görevini sürdürmektedir. 2014 yılından bu yana TSKB GYO Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Ahmet Hanefi Özbilen

Yönetim Kurulu Üyesi

Ahmet Hanefi Özbilen Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezundur. Kariyerine 1998 yılında Deniz Yatırım’da Kurumsal Finansman ve Araştırma Müdürlüğü’nde başlamıştır. 1999 yılında Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Kurumsal Finansman Müdürlüğü’nde Uzman Yardımcısı olarak çalışmaya başlayan Özbilen, Mali Analiz Müdürlüğü ve Krediler Müdürlüğü’nde kredi tahsis ve değerlendirmeye yönelik çeşitli görevler almıştır. Kredi satış ağırlıklı kariyerine ise Proje Finansman Müdürlüğü ve Kurumsal Pazarlama Müdürlüğü’nde aldığı görevler ile devam etmiştir. 2017 Haziran itibariyle Danışmanlık Pazarlama Birimi’nde Grup Yöneticisi görevini 2020 yılından itibaren Finansal Danışmanlık hattında görevini sürdürmektedir. Özbilen, Karsusan A.Ş.’de 2008-2014 yılları arasında, TSKB Sürdürülebilirlik Danışmanlığı A.Ş. (Escarus)’de 2017-2019 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyesi, 2015 yılından bu yana TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevi sürdürmektedir. Özbilen, 2017 yılı Ağustos ayında TSKB GYO A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir.

Sevilay Kıran

Yönetim Kurulu Üyesi

Sevilay Kıran İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümü mezunudur. Kariyerine 2003 yılında Yapı Kredi Bankası Mali Analiz Departmanı’nda Uzman Yardımcısı olarak başlamıştır. 2003-2005 yılları arasında Mali Analiz Departmanı’nda çalışan Sevilay Kıran, 2006 yılında Kurumsal Kredi Tahsis Departman’nda görev almıştır. 2007 yılında TSKB’de Mali Analiz Departmanı’na Yöneticisi Yardımcısı olarak başlamış ve 2013 yılında kadar burada görevine devam etmiştir. 2013 yılında İstanbul Üniversitesi Finans Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlayan Kıran 2013-2014 yıllarında Kredi Tahsis Departmanı’nda çalışmıştır. 2015 -2017 yıllarında Mali Analiz ve Değerleme Departmanı’nda Grup Yöneticisi olarak çalışan Kıran 2017 yılında Mali Analiz ve Değerleme Departmanı’na Müdür olarak atanmıştır. 2019 yılında Escarus Yönetim Kuruluğu Üyeliği yapan Sevilay Kıran 2020 yılından beri Kredi Analiz Departman Müdürü olarak görevini yürütmektedir. Kıran, 2021 Nisan ayında TSKB GYO A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir.

Ersan Yıldırım

Bağımsız Yön. Kur. Üyesi

Ersan Yıldırım, 1972 yılında İTÜ Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur ve 1978 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Bilimleri Enstitüsü Üretim Yönetimi Lisansüstü Uzmanlık Sertifikası almaya hak kazanmıştır. Yıldırım, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş de 1982-1998 yılları arasında sırasıyla Kredi Yatırım ile Mühendislik ve Danışmanlık Müdürlüklerinde çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. Yıldırım, 2004-2008 yılları arasında Avrupa Konseyi Kalkınma Bankasında Kobi Proje Değerleme ve Türkiye Teknik Finansal Danışmanlığı görevini yürütmesinin yanısıra ilerleyen yıllarda farklı kurumlarda üst düzey yöneticilik ve yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürütmüştür. Yıldırım, 2016 yılında TSKB GYO Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur.

Aysel Ölçen Aydıner

Bağımsız Yön. Kur. Üyesi

Aysel Ölçen Aydıner, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Mezun olduktan sonra çok uluslu şirketlere danışmanlık veren bir hukuk bürosunda çalışmış ve sonrasında da Türkiye’de faaliyet gösteren Private Equity ve Hedge Fon yönetim şirketlerinin sırasıyla Hukuk Müşavirliğini ve Türkiye ofisinin liderliğini yapmıştır. Deva Holding A.Ş. Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. Hukuk Direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur. Meslek hayatında, yerli ve yabancı birçok kurumsal firmayla çalışmış; çeşitli şirketlerde Yönetim Kurulu üyelikleri yapmıştır. Özel ilgi alanı müzakere olan Aysel Ölçen Aydıner, aynı zamanda Türkiye’nin ilk arabulucularından olup, müzakere konusunda da 2016 yılında Harvard Üniversitesi’nde eğitim almıştır. Aydıner, 2018 yılında TSKB GYO Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir.

Cemal Hakan Akkuş

Bağımsız Yön. Kur. Üyesi

Cemal Hakan Akkuş, İTÜ İnşaat Fakültesi, İnşaat Mühendisliği bölümünden 1987 yılında mezun olmuştur. Akkuş, 1989 – 1997 Yılları arasında birçok inşaat projesinde, proje mühendisliği, planlama mühendisliği ve kontrol mühendisliği görevlerinde yer almıştır. 1997 – 2014 tarihleri arasında Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Mühendislik Müdürlüğünde Danışman Mühendis olarak görev yapmış, birçok önemli halka arz, özelleştirme ve yatırım kredi projesi çalışmalarında yer almıştır. Akkuş, TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. firmasında 2003 – 2014 tarihleri arasında SPK lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanı ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Halen Bilirkişilik Daire Başkanlığı İstanbul Bilirkişilik Bölge Kurulu bünyesinde bağımsız bilirkişi olarak çalışmaktadır.