ŞİRKET PROFİLİ

Yönetim Kurulu
Yönetim Kurulu
Adı Soyadı    
Hakan Aygen Yönetim Kurulu Başkanı
Özlem Bağdatlı Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Ahmet Hanefi Özbilen Yönetim Kurulu Üyesi
Seyit Hüseyin Gürel Yönetim Kurulu Üyesi
Dilek Pekcan Mişe Yönetim Kurulu Üyesi
Ersan Yıldırım Bağımsız Yön. Kur. Üyesi
Aysel Ölçen Aydıner Bağımsız Yön. Kur. Üyesi
Kurumsal Yönetim Komitesi
Adı Soyadı
Ersan Yıldırım
: Komite Başkanı
Ersan Yıldırım
Komite Başkanı
Özlem Bağdatlı
: Komite Üyesi
Özlem Bağdatlı
Komite Üyesi
Cengaver Yıldızgöz
: Komite Üyesi
Cengaver Yıldızgöz
Komite Üyesi
Denetimden Sorumlu Komite
Adı Soyadı
Ersan Yıldırım
: Komite Başkanı
Ersan Yıldırım
Komite Başkanı
Aysel Ölçen Aydıner
: Komite Üyesi
Aysel Ölçen Aydıner
Komite Üyesi
Riskin Erken Saptanması Komitesi
Adı Soyadı
Aysel Ölçen Aydıner
: Komite Başkanı
Aysel Ölçen Aydıner
Komite Başkanı
Özlem Bağdatlı
: Komite Üyesi
Özlem Bağdatlı
Komite Üyesi

Özlem Bağdatlı

Yönetim Kurulu Başkan Vek.

Özlem Bağdatlı, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1995 yılında mezun olmuştur. Hukuk Bürosunda serbest avukat olarak çalışma hayatına başlamıştır. 2003 yılında Türkiye Sınai Kalkınma Bankasına katılan Özlem Bağdatlı, Banka Hukuk İşleri Müdürlüğünde çeşitli pozisyonlarda görevlerde bulunmuştur. TSKB de 2013 yılında Hukuk İşleri Müdürü olarak atanmış olup, halen bu unvanla görevini sürdürmektedir. 2014 yılından bu yana TSKB GYO Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Hakan Aygen

Yönetim Kurulu Başkanı

Hakan Aygen, 1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 1989 yılında reel sektörde kariyerine başlamıştır. 1995 yılında Mali Analiz Uzman Yardımcısı olarak TSKB bünyesine katılan Sn. Aygen, 1996 yılında Marmara Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon dalında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2006 yılında Kurumsal Finansman Müdürlüğü, 2011 yılında ise Kurumsal Finansman Grup Müdürlüğü’ne atanan Sn. Aygen, 2013 yılında Marmara Üniversitesi’nde Muhasebe Finansman doktorasını tamamlamıştır. 28 Kasım 2013 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığı’na atanan Sn. Aygen, “Kurumsal Finansman”, “Kredi Tahsis”, “Kredi Analiz” ve “Özellikli Krediler” Müdürlüklerinden sorumludur. Aygen, 2017 yılı Ağustos ayında TSKB GYO Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiştir.

Dilek Pekcan Mişe

Yönetim Kurulu Üyesi

Dilek Pekcan Mişe, 2006 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur. Aynı yıl içerisinde Deloitte’de denetçi olarak kariyerine başlamıştır. Bankalar, aracı kurumlar, kiralama, faktoring ve yatırım şirketleri, gibi finansal hizmetler sektöründe faaliyet gösteren birçok kuruluşun denetim çalışmalarında yer almıştır. 2009 yılında Finansal Raporlama sorumlusu olarak TSKB bünyesine katılan Sn. Dilek Pekcan Mişe halen Mali Kontrol bölümünde Grup Yöneticisi olarak görevini sürdürmektedir. Dilek Pekcan Mişe, 2019 yılı Mart ayında TSKB GYO Yönetim Kurulu üyesi olarak atanmıştır.

Ahmet Hanefi Özbilen

Yönetim Kurulu Üyesi

Ahmet Hanefi Özbilen Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezundur. Kariyerine 1998 yılında Deniz Yatırım’da Kurumsal Finansman ve Araştırma Müdürlüğü’nde başlamıştır. 1999 yılında Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Kurumsal Finansman Müdürlüğü’nde Uzman Yardımcısı olarak çalışmaya başlayan Özbilen, Mali Analiz Müdürlüğü ve Krediler Müdürlüğü’nde kredi tahsis ve değerlendirmeye yönelik çeşitli görevler almıştır. Kredi satış ağırlıklı kariyerine ise Proje Finansman Müdürlüğü ve Kurumsal Pazarlama Müdürlüğü’nde aldığı görevler ile devam etmiştir. 2017 Haziran itibariyle Danışmanlık Pazarlama Birimi’nde Grup Yöneticisi görevini 2020 yılından itibaren Finansal Danışmanlık hattında görevini sürdürmektedir. Özbilen, Karsusan A.Ş.’de 2008-2014 yılları arasında, TSKB Sürdürülebilirlik Danışmanlığı A.Ş. (Escarus)’de 2017-2019 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyesi, 2015 yılından bu yana TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevi sürdürmektedir. Özbilen, 2017 yılı Ağustos ayında TSKB GYO A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir.

Seyit Hüseyin Gürel

Yönetim Kurulu Üyesi

Seyit Hüseyin Gürel Orta Doğu Teknik Üniversitesi iktisat bölümü mezundur. Kariyerine Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Mali Analiz Departmanında uzman yardımcısı olarak başlamıştır. 2007- 2015 yılları arasında TSKB Mali Analiz Müdürlüğü’nde kariyerini sürdüren Gürel, 2015 yılında Kurumsal Pazarlama Müdürlüğü’ne geçmiştir. 2017-2019 yılları arasında TSKB Kurumsal Pazarlama Müdürlüğü’nde Grup Yöneticisi olarak çalışan Gürel, 2019 yılında Kurumsal Bankacılık Pazarlama Müdürü olarak atanmıştır. Gürel, 2020 yılından itibaren Danışmanlık Hizmetleri ve Pazarlama Müdürü olarak kariyerini sürdürmektedir. Ayrıca Gürel, 2020 yılında TSKB Sürdürülebilirlik Danışmanlığı A.Ş. (Escarus) Yönetim Kurulu Üyesi seçilmiştir. 2017 yılı Ağustos ayından itibaren TSKB GYO A.Ş.’de Yönetim Kurulu üyesi olarak görev almaktadır.

Ersan Yıldırım

Bağımsız Yön. Kur. Üyesi

Ersan Yıldırım, 1972 yılında İTÜ Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur ve 1978 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Bilimleri Enstitüsü Üretim Yönetimi Lisansüstü Uzmanlık Sertifikası almaya hak kazanmıştır. Yıldırım, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş de 1982-1998 yılları arasında sırasıyla Kredi Yatırım ile Mühendislik ve Danışmanlık Müdürlüklerinde çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. Yıldırım, 2004-2008 yılları arasında Avrupa Konseyi Kalkınma Bankasında Kobi Proje Değerleme ve Türkiye Teknik Finansal Danışmanlığı görevini yürütmesinin yanısıra ilerleyen yıllarda farklı kurumlarda üst düzey yöneticilik ve yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürütmüştür. Yıldırım, 2016 yılında TSKB GYO Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur.

Aysel Ölçen Aydıner

Bağımsız Yön. Kur. Üyesi

Aysel Ölçen Aydıner, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Mezun olduktan sonra çok uluslu şirketlere danışmanlık veren bir hukuk bürosunda çalışmış ve sonrasında da Türkiye’de faaliyet gösteren Private Equity ve Hedge Fon yönetim şirketlerinin sırasıyla Hukuk Müşavirliğini ve Türkiye ofisinin liderliğini yapmıştır. Deva Holding A.Ş. Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. Hukuk Direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur. Meslek hayatında, yerli ve yabancı birçok kurumsal firmayla çalışmış; çeşitli şirketlerde Yönetim Kurulu üyelikleri yapmıştır. Özel ilgi alanı müzakere olan Aysel Ölçen Aydıner, aynı zamanda Türkiye’nin ilk arabulucularından olup, müzakere konusunda da 2016 yılında Harvard Üniversitesi’nde eğitim almıştır. Aydıner, 2018 yılında TSKB GYO Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir.